„Wzory miasta” to projekt edukacyjno-artystyczny o charakterze prospołecznym,  angażujący dzieci, młodzież i dorosłych, kształcący kompetencje twórcze. Wzory to nie tylko dekoracja czy powtarzalny element. To także zachowania, wartości – w przestrzeni i wśród ludzi. Na wydarzenie składa się kilka akcji: namalowanie muralu w ogólnodostępnej przestrzeni na osiedlu Westerplatte, koncerty dj’ów i prezentacje dobrych praktyk aktywistów spoza Tarnowa.

Mural będzie efektem pracy warsztatowej, która została rozpoczęta w latach 2017 i 2018. Motywem przewodnim muralu jest osiedle, sąsiedztwo, zaangażowanie społeczne. Elementy projektu tworzyły dzieci podczas wakacji w bibliotece na osiedlu Westerplatte. Następnie cyfrowo przetwarzała je młodzież z tarnowskiego plastyka. Finalny projekt namalujemy pod kierunkiem Marcina Czai – artysty, wykładowcy ASP w Krakowie, który zaprojektował mural m. in. dla Galerii Krakowskiej. Marcin inspirował się pracami dzieciaków, przybliżyliśmy mu też główną ideę projektu.

Zapraszamy Was też na cykl 3 prezentacji eksperckich z dobrymi praktykami, w temacie projektowania, zmiany estetyki przestrzeni miejskich, twórczych akcji społecznych łączących sztukę i zaangażowanie obywatelskie. Jako prelegentów zaprosiliśmy praktyków – aktywistów i artystów działających twórczo w kilku miastach Polski – Cecylie Malik, Joannę Wendorff i Bartłomieja Bałuta. Ogólnodostępne i darmowe prezentacje odbędą się w centrum Tarnowa (Galeria Bema 20).

Bieżące informacje możecie znaleźć w wydarzeniach na profilu FB

Komentarze: